Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz :
En son ziyaretiniz :
Mesaj Sayınız : 0

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tunçsiper Okulları

2 posters
YazarMesaj
Optik Başkan
Banned

Tunçsiper Okulları Empty
MesajKonu: Tunçsiper Okulları   Tunçsiper Okulları EmptySalı Ağus. 25, 2009 4:19 pm

1993 yılında kurulan Tunçsiper Okulları, yaklaşık 900 öğrenciye eğitim ve öğretim verecek olan "Çok Özel Bir Özel Okul"dur; Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak çalışmaktadır.

1) Tunçsiper Okulları, öğrencilerin ******çü, çağdaş, aydın düşünceli, ulusunu ve ülkesini seven, bu değerlerle ilgili sorumluluk bilincini taşıyan, gelenek ve göreneklerimize bağlı, katılımcı vatandaş olarak görevlerini yerine getiren birer birey olmasını amaç edinen, "Çok Özel Bir Özel Okul"dur.

2) Öğrencilerin doğruluğa değer vermesini, davranışlarının sorumluluğunu taşımasını, özgürlüğün sorumluluğunu yerine getirmeyi gerektirdiğini benimsemesini istiyor.

3) Açık, içten ve yapıcı biçimde iletişim kurma yeteneği ve isteği geliştirmelerine çalışıyor. Onlara, öğrenmenin ömür boyu süren bir süreç olduğu gerçeğini benimsetmeye çalışıyor.

4) Kuruluşundan bu yana, Tunçsiper Okulları, Türkiye'de eğitimin en iyi seviyeye ulaşması için çalışmıştır. Okul bir model oluşturmakta, eğitimde yenileme çalışmalarında önderlik görevi üstlenmekte ve yarışma ortamı oluşturmaktadır.

5) Okul ders ve ders dışı etkinlikleriyle, öğrencilerinin ilgi ve becerilerinin gelişmesine, güven duygularının artmasına, kendilerine değer verme bilincine erişmelerine yardımcı olmaktadır.

6) Okulun, öğrencilerin çift dillilik kazanmalarına, akademik mükemmeli aramalarına ve onları üniversite sınavında başarılı olmaya ve bu başarılarının üniversite eğitimi boyunca da sürmesine yönelik amacı vardır. Tüm dersler, bakanlık müfredatının esaslarına dayanmakta, çağdaş ve gelişimci yöntemler ve öğretim biçimleri kullanılmaktadır.
Optik Başkan
Banned

Tunçsiper Okulları Empty
MesajKonu: Geri: Tunçsiper Okulları   Tunçsiper Okulları EmptySalı Ağus. 25, 2009 4:20 pm

En harika okul...
Cumhuriyet
Administrator
Administrator
Cumhuriyet

Tunçsiper Okulları Empty
MesajKonu: Geri: Tunçsiper Okulları   Tunçsiper Okulları EmptySalı Ağus. 25, 2009 4:21 pm

Kişisel görüş tabiki.Bana göre değil sana göre öyle Smile
http://kartalkafe.phpbb9.com
Optik Başkan
Banned

Tunçsiper Okulları Empty
MesajKonu: Geri: Tunçsiper Okulları   Tunçsiper Okulları EmptySalı Ağus. 25, 2009 4:23 pm

Tunçsiperi yaşamadan anlayamazsın Smile

Tunçsiper Okulları
1 sayfadaki 1 sayfası